Efsane Cumada Hangi Mağazalar İndirimde?

Efsane Cumada Hangi Mağazalar İndirimde?

Yazar: Emre Tanıtımlar

Kasım ayının son cuması geldi çattı. İhtiyacı olan olmayan, herkes gözünü bu “dev” indirimlere dikti. Ancak durumu fırsata çeviren, indirim adı altında eski fiyatları revize ederek tekrar kullanıcıya sunan mağazalar da fazlasıyla var. Haliyle tüketiciler efsane cumada hangi mağazalar indirimde sorusunu sormakta. Bu sorunun cevabını sadece Türkiye’de değil, dünya genelindeki tüm alışveriş tutkunları sormakta. Türkiye’de efsane Cuma olarak bilinen gün, evrensel camiada Black Friday olarak biliniyor.

Efsane cumada en yoğun talep e-ticaret sitelerinde olacak gibi görünüyor. Türkiye’nin önde gelen bazı e-ticaret siteleri indirimlere şimdiden başlamış durumda. Pazartesi günü saat 21:00 itibariyle başlayan indirimler, sitelerin çökmesine sebep oldu. Efsane cumada hangi mağazalar indirimde, tüketiciler hangi ürünlere rağbet ediyor?

Hangi Ürünler İndirimde?

Geldik, efsane cumada hangi mağazalar indirimde sorusunun cevabına. İndirimin yoğun yaşandığı yerler e-ticaret sitelerinin belli başlı ürünleri olacak. Ürünlere, sitelere ve mağazalara yakından bakalım.

Hepsiburada: Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada, sepette %30’a varan indirimlerle alışveriş severlerin gözdeleri arasında. Ev tekstilindeki ürünleri %70’e kadar indiren site, şimdiden yoğun bir ilgi görüyor.

Gittigidiyor: Ebay tarafından satın alındıktan sonra reklam harcamalarına ciddi anlamda ara veren gittigidiyor, hali hazırda Türkiye’nin en makul fiyatlı e-ticaret sitelerinden biri. Ancak gitti gidiyor indirimlerine cuma günü de devam edecek.

Trandyol: Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Aliexpress tarafından satın alındıktan sonra piyasanın en büyük markalarından biri haline gelen Trandyol, teknoloji ve ev dekorasyonu dahil tüm irinlerde 21 Kasım’dan itibaren indirimlere başladı.

Ali Express: Ali Express, etiket fiyatlarına ek %30 ve sepet indirimleriyle Pazartesi gününden itibaren dünya genelindeki müşterilerine fırsat sunuyor.

Amazon: Dünyanın en büyük e-ticaret markası Amazon, teknolojik ürünlerdeki indirimleri ile yok satıyor. Yok satıyor sözü burada bir abartı olarak algılanmasın. Ürün satışlarına yetişemeyen sitede bazı ürünler tükendi. Ancak kullanıcılarını geri çevirmek istemeyen site, sipariş açığını kapatmak için tam kapasite çalışmaya başladı.

Efsane Cuma indirimi yapan mağazalar:

Koton: Hafta sonuna kadar devam etmesi beklenen Koton indirimleri %50’ye kadar çıkarmış durumda.

Derimod: 24 Kasım Salı gününden itibaren indirimlerine başlayan Derimod, %30’lardan başlayan indirimlere başladı.

Pull and Bear: Kışlık ürünleriyle bilinen markada %20’den başlayan indirim fırsatları çoktan başladı.

H&M: Hemen tüm ürünlerinde %10’dan başlayan indirimler sunan H&M, seçili ürünlerde %70’e varan indirimler sunuyor.

DeFacto: Tekli ürün indirimine ek olarak, aynı veya seçili ürünlerde ikincisine %50 net indirim yapıyor.

Vakko: Seçili ürünlerde %30’a varan indirimler

Oysho: En net indirimlerden birini Oysho mağazası yapmakta. Tüm ürünlerde etiket fiyatına %20 indirim uygulaması başladı.

YKM: Birleşik mağaza zinciri YKM, seçili ürünlerde %40’a varan indirim fırsatları sunmakta.

Efsane Cuma İndirimleri Ne Zaman Sonra Eriyor?

Normal şartlar altında efsane Cuma indirimleri Cuma gününden sonra sona erecek. İndirimler için resmi bir mevzuat bulunmuyor ve serbest ticaret piyasasından ötürü bu mağazaların inisiyatifinde olan bir durum. Ancak büyük ihtimalle yaşanacak stok sorunu ve iş gücü yetersizliği sebebiyle tüm indirimler sona erecek.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL