En İyi Korku Filmleri Nelerdir?

En İyi Korku Filmleri Nelerdir?

Yazar: Emre Genel

Film izlemeyi hepimiz severiz. Dünya üzerinde en çok izlenen film türlerinden biri de korku filmleridir. Korku filmleri yüzyıllardan beri çekilmektedir ve çekilmeye başlandığı günden beri tüm dünya bayılmaktadır. Peki bu kadar çok çekilen film arasından hangisini izleyeceğinize karar veremiyor musunuz? Sizler için IMDB puanına göre bir en iyi korku filmleri listesi hazırladık. Siz de bu film listesine bakarak ne izleyeceğinizi kolaylıkla seçebilirsiniz. İşte en iyi korku filmleri listesi…

1-     Karadedeler Olayı

2011 yılında vizyona girmiş olan filmlerden biri olan Karadedeler Olayı filmi, en çok izlenen korku filmlerinden biridir. Türk yapımı olan film, Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesinde çekilmektedir. Davutlu köyünde geçen bu film, köylüler zaman zaman gördüğü karadedeleri konu almaktadır.

2-     Ölü İkizler

Dünyanın en çok izlenen korku filmlerinden biri olan Ölü İkizler filmi, oldukça eski bir filmdir. Bu film 1988 yılında beyaz perde ile izleyici ile buluşmuştur. Filmin başrolünde Jeremy Iron oynamaktadır. Film, gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır ve adından da anlaşılacağı üzere ölü ikiz kardeşler konusunu ele almaktadır.

3-     Şeytanı Gördüm

En iyi korku filmleri listesinde Kore yapımı bir film olan Şeytanı Gördüm filmi yer almaktadır. Filmin IMDB puanı 10 üzerinden 7,8 olarak puanlandırılmıştır. Korku filmi olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça başarılı bir gerilim filmi olan bu film, üretildiği ülke olan Kore başta olmak üzere tüm dünyada çokça izlenmiş ve sevilmiştir.

4-     Cinnet

en iyi korku filmleri

Cinnet filmi, tam olarak kült bir korku filmi olarak açıklanabilir. Bir başyapıt olan Cinnet filmi, oldukça eski bir filmdir ve beyaz perdeye tam olarak 1980 yılında geçmiştir. Oldukça etkileyici bir film olan Cinnet filmi aynı zamanda 8,4 IMDB puanı ile IMDB TOP 100 listesinde yer almaktadır. Film korku olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça başarılı bir gerilimdir.

5-     Şeytan

Şeytan isimli film dünyanın en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır ve beyaz perdeye tam tamına 1973 yılında geçmiştir. Film o kadar sevilmiş ki, Türkiye de içlerinde olmak üzere birçok ülkede tekrar uyarlaması çekilmiştir. Film, aynı zamanda lanetli olarak da bilinmektedir çünkü filmin çekimleri sırasında pek çok tatsız olay yaşanmıştır. Çekimler sırasında 1 kişi ölmüş, 1 kişinin de kolu kırılmıştır.

Etiketler: en iyi korku filmleri


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL