FİFA 2021 İncelemesi

FİFA 2021 İncelemesi

Yazar: Emre Oyun

FİFA 2021 İncelemesi

EA Sport’un amiral gemisi FİFA 2021 görücüye çıktı. Oyunu alıp almamaya karar vermeden önce FİFA 2021 incelemesi karar vermenize yardımcı olabilir. 9 Ekim 2020 itibariyle EA Sports’un en çok satan oyun serisi hayranlarıyla buluştu ve oyun konsolları arasına yerini almaya hazır. Küresel virüs salgınının etkili olduğu zamanlarda çıkış için aksaklıklar yaşadı ve lansmanı ertelendi. Bu da beklentilerin artmasına sebep oldu. Peki FİFA 21 öncekinden ne kadar iyi?

FİFA 21 Puanları

Dünyanın önde gelen bazı oyun uzmanları oyun hakkındaki incelemelerde bulunarak yorumlarını dile getirdiler. Genel itibariyle aynı konuya puanlama hiç de kötü sayılmaz. Uluslararası oyun incelemesi yapan sitelerin FİFA 21 incelemeleri ve puanlamaları şu şekilde:

 

 

FİFA 21 yorumcusuFİFA 21 inceleme puanıFİFA 21 incelemesi
Gardiyan4/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️‘Süslü ayak hareketi ve muhteşem goller’
Gamespot8/10 ⭐️⭐️⭐️⭐️‘Gol bolluğu’
IGN7/10Keyif alacak çok şey var ama güncelleme düşük tutulmuş
gamesradar +3/5 ⭐️⭐️⭐️
KabloluYok‘FİFA 21, emekliliğe doğru gidiyor
EurogamerYok
FourFourTwoYokEA gerçek dünyada futboldan daha iyi bir oyun mu yarattı?

 

 

Genel itibariyle FİFA 21 incelemeleri olumlu sayılır ancak ortak fikir, temelde FİFA 2020 oyuna sadece birkaç küçük değişikliğin yapılarak tekrar servis edildiği yönünde. Gene da daha iyimser bir şekilde oyun istatistikleri gerçek futbol izleme şansı bulamadığımız dönemlerde gerçek bir futbol keyfi yaşamamıza olanak verdiği yönünde. FİFA 2020’ye oranla iyi buldukları halde daha düşük puan vermelerinin ana sebebi, yeterince yeni özelliklerin katılmamış olması. Bu şikayetlerin başlıca sebebi için şu yorumu yapabilmek mümkün. Yıllık olarak sürümü çıkan bir oyunda kullanıcılar daha fazla değişiklik görmek istiyor.

FİFA 2021 PlayStation sürümü için verilen puanlar FİFA 2020 PlayStation yorumlarına göre biraz daha az olsa da PC versiyonundaki FİFA 21 inceleme puanları biraz daha yüksek.

FİFA 21 ile FİFA 20 Arasındaki Farklar Nelerdir?

FİFA 21 ile FİFA 20 arasındaki farklar nelerdir? Her şeyden önce oyuncuların yüz hatlarındaki iyileştirmeler göze çarpıyor. Elbette yeni kadrolar ve yeni formalar da güncellendi. Bunun dışında FİFA 21’i FİFA 20’den biraz daha farklı kılan özellikler, futbolcuların bireysel yeteneklerindeki değişim. Örneğin Kariyer Mou’nda maçın sonucu etkileyebilecek değişiklikler yaoabiliyorsunuz. Bu da oyunculara seviye atlama yeteneğinin kazandırılmasıyla mümkün hale getirilmiş.

Oyuncuların yakından bildiği oyunlardan birisi olan Football Manager’daki gibi maçları smüle etmesine olanak taşıyan ve istediğiniz yöne doğru oynatabilme özelliği taşıyan bir sistemle güncellenmiş durumda. Açıkçası bu göz ardı edilebilecek bir yenilik değil. Oyunlardaki bir diğer önemli değişiklik ise, oyuncuların farklı pozisyonlarda daha iyi oynayabilme olanağı sağlayan ve gerçekçilik için yeniden eğitebilmenize olanak tanıyan Oyuncu Geliştirme sistemi.

FİFA 21 incelenmesinde göze çarpan bir diğer şey ise, serideki en popüler oyun modlarından biri olan Ultimate Team’in büyük ölçüde aynı kalmış olmasına rağmen Co-Op oyunlarının da eklenmesi. Bu, arkadaşlarınızla çevrimiçi ortak bir takım kurmanıza olanak tanımakta.

FİFA 21 için genel itibariyle iyileştirilmiş denilebilir. Top sürme, çalım yapma ve bacak hareketleri gibi eklentiler daha iyi bir hale getirilmiş ve eğlenceli bir oyun deneyimi için bir dizi yenilikler getirilmiş. Son olarak oyuna yeni eklenen film müziği ve yeni parçalardan da bir yenilik olarak bahsetmemek olmaz.

 

“2020 En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri” adlı makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Etiketler: fifa 2020 fifa 2021 fifa 2021 çıktı mı fifa 2021 fiyatı fifa 2021 ne zaman çıkacak fifa 21


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL