Hangi Bilgisayarlarda PUBG Oynanabilir

Hangi Bilgisayarlarda PUBG Oynanabilir

Yazar: Emre Oyun

Hangi Bilgisayarlarda PUBG Oynanabilir

İlk olarak bilgisayarlar üzerinden oyun severlere servis edilen oyun, beklenmedik bir hızla tüm ilgiyi üzerinde toplayarak ek bir versiyon geliştirdi. Bu versiyon telefonlar üzerinden oynanabilen mobil bir oyun olarak hayatımıza girdi ve daha sonra bilgisayarlar üzerinden oynanabilmesi için bir de Emülatör versiyonu geliştirildi. Çinli Bluehole Studio şirketi tarafından geliştirilen oyun dünyanın en çok oynanan oyunlarına girdi ve geliştirdiği Gameloop uygulaması üzerinden hem Steam hem de Mobil versiyonlarının bilgisayarlar üzerinden oynanabilmesine olanak sağladı. Çoğu oyun sever tarafından gerçek oyun deneyiminin Steam üzerinden oynanabilecek oyun tarafından sağlanacak olduğu düşünülse de mobil oyuncuların sayısı PC versiyonuna göre daha fazla. Elbette bunun en büyük sebeplerinden birisi oyunun ücretli olması ve sistem gereksinimlerinin fazla olması. Hangi bilgisayarlarda PUBG oynanabilir oyun severler için detaylı bir şekilde ele almadan önce bilmeniz gereken diğer ayrıntılara da değinmekte fayda var.

İşin aslı hemen her bilgisayarda PUBG oynanabilir ama gerçek bir oyun tutkunu bilgisayardan bilgisayara alabileceğiniz farka bağlı olarak iyi bir ayrım yapabilir. Piyasada bulunan bilgisayarların birçoğu oyunun sistem gereksinimlerini karşılasa da bu değerler alabilecek en düşük seviyeler üzerinden ehsaplandığı için Hangi bilgisayarda PUBG oynanabilir sorusunun dolaylı bir cevabı olacaktır. Burada dikkate alınması gereken şey, oyundan elde ettiğiniz kalite. Örneğin saniye başına aldığınız kare miktarı, grafik kalitesi ve diğer pek çok faktör oyun kalitesine doğrudan etki yaratacaktır.

PUBG Sistem Gereksinimleri

Oyun her güncellemeden sonra sistem gereksinimlerinin üzerine koyarak devam eder. Bunun sebebi ise kullanıcılara daha gerçekçi ve iyi bir oyun deneyimi yaşamak için yapılan eklemeler sistem gereksinimlerinin üzerine eklenir. Bu yüzden iki yıl önceki oyundan aldığınız kalite verimi ile şu an ki onadığınız oyunlarda değişiklik olması bir sürpriz olmayacaktır.

PUBG Sistem 2020 Gereksinimleri Nelerdir? (PUBG Mobile)

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB boş alan

Bunlar en düşük sistem gereksinimleridir ve tavsiye edilen değerler değildir. Yani bu değer üzerine ne kadar çıkarsanız, rakibe dayalı oynanan oyunda fark yaratmanız ve oynadığınız oyundan zevk almanız o kadar fazla olacaktır. Yukarıda yer alan sistemler hem masaüstü hem de laptop bilgisayarlarda olabilir ancak alacağınız verim farklı olacaktır. Bunun sebebi ise elbette soğutma hızıdır.

Steam PUBG Sistem Gereksinimleri

Steam PUBG, Mobil PUBG oyununa göre daha fazla sistem gereksinime ihtiyaç duyan bir oyundur. Elbette bunun sebebi başta grafik çözünürlükleri ve işlevi.

PUBG Steam 2020 Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • İşlemci: Intel i5-6600K / AMD Ryzend 5 1600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • GPU: nVidia GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
 • Doğrudan: 11.0
 • Ağ: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Yukarıda yer alan sistem gereksinimleri, hangi bilgisayarlarda PUBG oynanabilir sorusunun cevabıdır. Bu sistem gereksinimlerine sahip hazır bir laptop veya masaüstü bilgisayar alabilir veya bizzat kendiniz toplayabilirsiniz. Ancak masaüstü bilgisayarlar üzerinden alacağınız verim laptoplara göre daha iyi olacaktır. Öte yandan hemen her parçasının “upgrade” yani yükseltilebilir olması daha sonra çıkacak oyunlardaki sistem gereksinimlerinin karşılanabilmesini sağlayacaktır.

 

Etiketler: hangi bilgisayarlarda pubg mobile oynanır pubg pubg mobile pubg mobile oynanan bilgisayarlar


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL