Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Yazar: Emre Instagram

İnstagram, günümüzde dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olsa da sık sık arıza veren uygulamalardan. Bazı sorunlar kalıcı olabiliyorken İnstagram uygulaması üzerinde bulunan çoğu sorun kısa süre içerisinde çözülebiliyor. İnstagram uygulaması üzerinde en sık karşılaşılan sorundan biri de İnstagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorusunu. Böyle bir durumda uygulama kullanıcıları sıklıkla İnstagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu çözümü sorusunu soruyorlar. Peki İnstagram uygulamasında en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan İnstagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu çözümü nasıldır?

Çözüm 1: Cihazı Kapatıp Açmak

Telefon üzerinde bulunan ağ sorunlarından dolayı İnstagram uygulaması bir ağ hatası oluştu sorununu verebiliyor. Böyle bir durumda çoğu zaman cihazı kapatıp açmak işe yarayabiliyor. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya geldiyseniz, cihazı kapatıp açarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Çözüm 2: İnternet Bağlantısını Kontrol Etmek

Adından da anlaşılacağı üzere, İnstagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorunu, internetten kaynaklanan bir problemdir. Bu durumda internetin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Örneğin wifi üzerinde bir sorun varsa mobil veri kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm 3: Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek

Telefonunuzda İnstagram uygulaması yüklüyken, yapılan bazı yanlış ayarlamalardan dolayı bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorununu verebiliyor. Böyle bir durumda İnstagram uygulamasını silmek ve yeniden yüklemek en doğru çözüm gibi gözüküyor. Tekrardan yüklenen İnstagram uygulaması, varsayılan ayarlar ile telefonunuza yüklendiğinden çoğu zaman sorun çözülmüş oluyor.

Çözüm 4: Telefonun Tarih ve Saatini Kontrol Etmek

İnternet bağlantınız, telefonunuz saat ve tarihiyle senkronize olarak çalışmaktadır. Eğer cihazınız yanlış tarih ve saate ayarlı ise İnstagram uygulaması bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorununu verebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınınca telefonun tarih ve saatini güncel olarak ayarlamak çoğu zaman karşılaşılan sorunu çözecektir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL