PUBG Mobile İşaret Fişeği Nerede Bulunur?

PUBG Mobile İşaret Fişeği Nerede Bulunur?

Yazar: Emre Oyun

Bugün PUBG Mobile işaret fişeği nerede bulunur isimli makalemizde, rakiplerinizden daha üstün olabilmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız.

Çin kökenli Bluehole’un geliştirdiği Plyaer Unknow Batte Ground, yani PUBG, rekabete dayalı oyunlar için yeni bir çağ başlattı. Oyunun sistemi çok basit. İşaret fişeği olan yerler hakkında bilgi vermeden önce biraz oyundan bahsedelim. Oyunun başında haritayı boydan boya geçen bir uçak ve bu uçaktan atlayan 100 oyuncu istediği bölgeye atlıyor. Amaç, herkesi öldürmek ve sona kalmak. Ancak bunun için mücadele etmesi gereken ek oyun mekanikleri de var. Örneğin, belli süre boyunca kapanmaya başlayan mavi alan ve kırmızı alan mevcut. Red Zone, yani kırmızı alan, oyunun belli bölgelerine rastgele düşer ve oyuncuların bundan kaçması gerekir. Mavi alan ise sürekli kapanarak oyuncuları birbirine yaklaştırır. Bu sayede oyunun sonuna gelebilmeniz daha hızlı olmakta. Amaç, sona kalmak ve puan toplamak, bu puanlar sayesinde rütbe almak. Oyunda yer alan ekipmanlar, oyun içerisindeki ev ve diğer bölgelere saçılmış durumda. Silah ve saldırı teçhizatının yanında, kask ve yelek gibi ekipmanlar bizi korumakta. 1’den 3. seviyeye kadar olan ekipmanlar, ne kadar üst seviye olursa, koruma olanakları da o kadar artmakta.

Rakiplerinize üstünlük kurmak, onları yenebilmek ve sizi alt edebilmesinin önüne geçmek için en iyi ekipmanları bulmanız gerekli. Tıpkı yelek ve kasklarda olduğu gibi, saldırı teçhizatları arasında da çeşitli farklar bulunmakta. Bunlardan bazılarının atış gücü düşük, bazılarının tepme süresi yaz, bazılarının ise hasar gücü yüksek. İşte bu şekilde en yüksek seviye koruma ve saldırma ekipmanlarına sahip olabilmenin en kesin yolu ise bir air drop sahibi olmak. Air droplar belli aralıklarla uçaktan atılır veya işaret fişeği sayesinde alına bilinir. Sizin için PUBG Mobile işaret fişeği nerede bulunur tüm haritalar için tek tek yazacağız.

PUBG İşaret Fişeği Bulunan Yerler

PUBG işaret fişeği bulunan yerler, iki farklı şekilde haritaların belli kısımlarına yayılır. Yani, fişeklerin bir kısmı her seferine aynı yerlerde bulunurken, bir kısmı rastgele çeşitli yerlerde bulunabilir. Buna küçük bir kulübe, mantar ev ve bir hangar olabilir. İşte PUBG işaret fişeği çıkan yerler:

Erangel’de İşraret fişeği yerleri:

Oyunda en çok oynanan haritaların başında Erangel gelmekte. Bu yüzden Erangel’de işaret fişeği bulunan yerler hakkında ayrıntılı olarak devam edeceğiz.

Stalber: Sürpriz faktörünün en yoğun olduğu bölgelerden birisi Stalber. Genelde usta oyunculardan ziyade kendine güvenmeyen ve puan kaybına uğramak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Stalber’in alt kısmında bulunan hangarlar ve kulübeler içerisinde saklanmış işaret fişeği bulunmakta.

Shooting Range: Sürpriz faktörünün olduğu yerlerden bir diğeri de Shooting Range alanı. Bu alanın etrafında iki adet tünel bulunmakta. Tünellerin içerisinde %20 ihtimalle bir işaret fişeği bulunmaktadır. Bunun dışında fişek çıkma ihtimalinin yoğun olduğu bir diğer yer ise, kum çuvallarının üzeri.

Novorepnoye: Küçük Georgepool kıvamında olan Novorepnoye, kontenyer açısından zengin bir bölge. Ancak burası çok fazla oyuncunun atladığı popüler bir nokta. Bunun sebebi ise, her oyunda en az bir işaret fişeği olma olasılığının kesin olması.

Mylta Power: Bu bölgede işaret fişeği olma olasılığı bir sır değil. Bu yüzden her oyun en az 2-3 takımın atladığı ve yoğun çatışmaların yaşandığı bir bölge. Özellikle burada bulunan fabrikanın üst katları ve çevresindeki hangarlarda işaret fişeği bulabilirsiniz. PUBG işaret fişeği nerede bulunur merak ediyorsanız, burası kesinlikle sizin için ideal bir yer.

Military Base: Yoğun loot olan ve teçhizat bakımından zengin olan Military Base’de en az bir işaret fişeği bulma olasılığınız kesin. Eğer keskin gözleriniz varsa ve her binaya girerseniz buradan işaret fişeği bulmadan ayrılma gibi bir durumunuz yok.

Georgepol: PUBG oyuncularının en çok atladığı bölgelerden biri olan Georgepool, hayatta kalması çok zor bir bölge. Bunun sebebi ise birçok 3. seviye korunma ekipmanlarının yanında işaret fişeğinin çıkma ihtimali. Bu alan için işaret fişeği olma olasılığının en yüksek olduğu yer demek yanlış olmaz.

PUBG Mobile Hangi Haritada İşaret Fişeği Nerede?

Erangel haritası dışındaki yerlerde işaret fişeği bulabileceğiniz yerleri kısa özetler şeklinde yazdık.

Miramar’da işaret fişeği nerede bulunur?

 • El Pazo
 • Los Leones
 • Pecado (Kumarhane içi)
 • San Martin
 • Hacienda Del Patron
 • Power Grid

Vikendi’de işaret fişeği nerede bulunur?

 • Dobro Mesto
 • Villa
 • Paradise

Shanok’da işaret fişeği nerede bulunur?

 • Ruins
 • Cave
 • Boot Camp
 • PARADISE RESORT
 • DOCS
 • SMALL, LITTLE HUTS

 

Etiketler: işaret fişeği pubg işaret fişeği çıkan yerler pubg işaret fişeği nerelerde bulunur pubg mobil işaret fişeği nerede


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL