Şık ve Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Şık ve Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre Nasıl Yapılır?

Banyo dekorasyonu düşündüğünüzden daha zor olabilir. Bazen ne yaparsanız yapın hayallerinizdeki görüntüye sahip bir ortam yakalayabilirsiniz. Ancak merak etmeyin, şık ve modern banyo dekorasyonu nasıl yapılır bu yazımızda her şeyi öğreneceksiniz. Her detayı düşünen, ince ruhlu ve modern tasarım banyoya nasıl sahip olabilirsiniz? İşte şık ve modern banyo tasarımları:

 

1-    Modern Sadelik

Kare ve dikdörtgen nesnelerin hâkim olduğu bir banyo tasarımı, aynı zamanda modern ve sade bir görünüm kazandırır. Özellikle gri tonlarının, doğal taşların ve beyaz rengin tasarımı, banyonuzu ön plana çıkartır. Bu tarz bir banyo sadece sade değil aynı zamanda samimi bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

 

2-    Açık Alan Yaratın

Şık ve modern banyo dekorasyonu nasıl yapılır isimli yazımızda ele almamız gereken bir diğer şey de şeffaf cam duvarlarla açık bir alan yaratmaktan geçer. Özellikle küçük banyolar bunun için tercih edilebilir. Aynı zamanda minimal nesneler, geniş bir alan açmanıza olanak sağlar.

 

3-    Sıcak Tasarım

Modern bir banyo tasarlamak için soğuk renklerin kullanılması şart değildir. Sıcak rengi davetkârdır ve aynı zamanda misafirperver bir çağrışım yaratır. Lavabo ve küvetin yumurta şeklinde olması ve sıcak renkler, minimal dekoratifle uyumlu olur. Ahşap ve taş tipik bir modern banyo örneğidir.

 

4-    Ultra-Modern

Yüksek lavabo ve sehpa gibi nesneler, alanı daha büyük gösterir. Duvar boyutundaki pencereler, banyoyu manzaranın bir parçası gibi gösterir. Şeffaf ve bağlantısız küvetler görsel bir güzellik katar. Bu tip banyolar minimum karmaşa yaratır.

 

5-    Büyüleyici Sadelik

Mermer banyo, altın rengindeki aksesuarlar ve tamamlayıcı bir mermer rengi, modern bir sadelik yaratır. Kare ve dikdörtgen şekillerin kararlı bir şekilde kullanılması, keskin bir görünüm kazandırır.

 

6-    Karanlık ve Rahatlatıcı

Modern banyolar her zaman çok parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip olacak diye bir kaide yok. Bazen, koyu renkler de doğru kullanıldığında göze hoş gelen bir görüntüye sahip olabilir. Koyu gri renklerin yanında açık ahşap mobilyalar, beyaz armatürler ile harika bir uyum içerisinde olur ve organik his dokunuşu sağlar. Minimal donanıma ve lavaboların şeklinin karoların boyutunu ve şeklini nasıl yansıttığına dikkat edin.

 

7-    Minimalist Beyaz

Minimalist taraşımlar, beyaz renkli dekorlarla uyum içinde olmasıyla bilinir. Tamamen beyaz olmak, pürüzsüz bir görünüm anlamına gelir. Bu tip banyolar sade olmanın yanında sakinleştirici olurlar. Tüm günün yorgunluğunu attığınız bir duşta aynı zamanda ruhsal bir dinlenme de sağlar.

 

8-    Yüzyıl Ortası Modern

Modern tarz, tasarımcıların “yüzyılın ortası” dediği, 50’li ve 60’lı yılların duyarlılıklarından ve yapı uygulamalarından esinlenen bir dekorasyon tarzına da uzanıyor.

Modern banyolarda, mekâna yüzyıl ortası havasını veren, makyaj masasının yuvarlatılmış köşeleridir. Nötr bej karo ile kontrast oluşturan koyu renkli ahşap paneller de bu tipik orta yüzyıl modern banyoya katkıda bulunur.

 

9-    Siyah Beyaz Modern

şık ve modern banyo dekorasyonu

Banyosunda birden fazla renk tercih etmek isteyenler için, zıt renklerin çarpışmasını tavsiye edebiliriz. Modern bir kontrast ile siyah ve beyaz renklerin birleşimi güzel gir görüntü oluşturur.

 

10- Parlak Vurgular

şık ve modern banyo dekorasyonu

Modern demek renksiz demek anlamına gelmez. Özellikle tek, parlak bir gölge ile renkleri çok güzel bir şekilde vurgulayabilirsiniz. Örneğin sarı, mavi veya yeşil gibi doymuş renklerin tonlarını vurgu olarak kullanmak, modern tasarımınızı zenginleştirir.

 

11- Minimalist Tasarım

şık ve modern banyo dekorasyonu

Şık ve modern banyo dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun en popüler cevabı, sadelik ve basitliktir. Bu nedenle banyonuzda açık alanlar oluşturun ve dağınık görünmediğinden emin olun. Kişisel eşyaları gizlemek için raf ve dolapları kullanın. Banyo ve gereksiz malzemeleri ortadan kaldırarak daha açık ve iç açıcı alanlar yaratın.

 

12- Bağlantısız Küvetler

şık ve modern banyo dekorasyonu

Bağlantısız küvetler, modern banyo tasarımlarının vazgeçilmezidir. Denge önemlidir, bu nedenle küvetinizi banyonuzun feng shui’sini geliştirecek bir noktaya stratejik olarak yerleştirerek her şeyi simetrik ve keskin tutun. Geleneksel olarak küvetler tanıdık oval şekildedir, ancak dikdörtgen veya ayaklı küvet banyonuzun daha modern görünmesini ve hissedilmesini sağlar.

 

13- Duşta Yeşillik

şık ve modern banyo dekorasyonu

Banyonuza yeşil bitkileri eklemek, iç ve dış mekân arasında bir çağrışım oluşturur. Organik tasarım ve modern tasarım birbirini tamamlar. Banyonuza sadece bir veya iki bitki ekleyerek organik ve modern tasarımı harmanlayabilir ve ortaya modern bir banyo görünümü kazandırabilirsiniz.

 

Etiketler: banyo dekorasyonu şık banyo dekorasyonu şık ve modern banyo dekorasyonu


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL