Son Zamanların En Çok Kazanan Sanatçıları

Son Zamanların En Çok Kazanan Sanatçıları

Yazar: Emre Genel

Dünya son zamanlarda popüler insanların icra ettiği şeyler üzerine dönüyor. Elbette bu popülizmin başını pop müzik çekiyor ve son zamanların en çok kazanan sanatçıları çoğunlukta ses sanatçılığı yapıyor. Forbes dergisi, en çok kazanan şarkıcıların listesini yayınladı. Peki bu listeye göre son zamanların en çok kazanan sanatçıları kimler?

Tam listeyi görmek için buraya tıklayın.

Kanye West: 241 milyon dolar

Uzun yıllar boyunca popülerliğini korumuş olan Kanye West, bu yılda en çok kazananlar listesinde yer almayı başardı. Amerikalı rap sanatçısı, şarkı söylemenin yanında plak yapımcısı ve moda tasarımcısı. Aslen Atlanta’da doğan sanatçı, Chicago’da büyümüş ve ilk albümünü 2000’li yılların başında çıkarmıştı. Sanatçı, 2014 yılında Kim Kardashian’la evlenmişti.

Elton John: 113 milyon dolar

Elton John, 113 milyon dolar ile son zamanların en çok kazanan sanatçıları listesine ikinci sıradan giriş yapabilmiş. 25 Mart 1947 tarihinde doğan İngiliz sanatçı, söz yazarlığının yanında aktivizm de yapmakta. 2000 yılında Ulusal Kayıt Sanatları ve Bilimleri Akademisi, yardım çalışmaları nedeniyle John’u Yılın Kişisi ödülüne layık gördü. O yıl daha sonra John ve söz yazarı Tim Rice, Broadway müzikali Aida (Tony ödülü kazandı) ve The Road to El Dorado filmi için şarkılar yazdı. Son yıllarda Lady Gaga ile yaptığı işbirliği ile popülaritesini arttırdı.

Ariana Grande: 103 milyon dolar

1993 yılında doğmuş çok genç bir star olan Ariana, şimdiden en çok kazanan sanatçılar listesine giriş yapma başarısını gösterebilmiş durumda. Florida’da dünyaya gelen genç yıldız, henüz 15 yaşındayken 2008 yılı Brodway müzikalinde kendini gösterdi. 2010 yılından itibaren kendine ait Youtube kanalında yaptığı cover şarkılar sayesinde plak yapımcıları tarafından keşfedildi ve patlama yaşadı.

Jonas Brothers: 97,7 milyon dolar

Kevin, Joe ve Nick isimli üç kardeşten oluşan pop müzik grubu olan Jonas kardeşler, Disney Channel televizyonunda çocuklar için söylediği şarkılar ile ünlendiler. 2005 yılında kurulan kardeş pop grubu, günümüzün en çok para kazanan şarkıcıları arasındadır.

Chainsmokers: 97 milyon dolar

Chainsmokers, yıllık 97 milyon dolarlık geliri ile listenin 5. sırasında yer alıyor. 2012 yılında kurulan iki DJ’den oluşan grup, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde festivallerde gösterdiği performanslarla tanılıyorlar

Ed Sheeran: 91 milyon dolar

1991 doğumlu İngiliz asıllı şarkıcı Ed Sheeran, aynı zamanda plak yapımcısı ve söz yazarıdır. İlk olarak Youtube’da kendi kanalında yayınladığı performans videolarıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarmış ve ilk albümünü Eylül 2011 yılında çıkarmıştır. En iyi Pop Şarkıcısı dalında Grammy ödülünün de sahibi olmuştur.

Taylor Swift: 90 milyon dolar

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı meşhur pop yıldızı Swift, 1989 yılında dünyaya geldi. Pennsylvania’da büyüyen ve Tennessee’ye taşındıktan sonra 2006 yılında ilk albümünü çıkaran genç sanatçı, kısa sürede ünlü oldu. Bugün dünyanın en meşhur starlarından olmasının yanında en çok kazanan sanatçılardan biridir.

Post Malone: ​​85,6 milyon dolar

Müzik kariyerine bu isimle giriş yapan genç rap sanatçısı Malone, 1995 yılında dünyaya geldi. İlginç bir tarz ile dünya çapında tanınmış starlar arasında yer alıyor ve aynı zamanda dünyanın çeşitli yerlerinde konserler veriyor. 2016 yılında ilk albümünü çıkaran genç star, Billborad Hot 100 listesine giriş yapmayı başarmıştır.

Rolling Stones: 84 milyon dolar

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzik grupları listesinde tartışılmaz birinci sırada yer alan Rolling Stones, günümüzde müziğin geldiği noktaya sayısız katkılar yapmıştır. Efsanevi Rock müzik grubu, 1962 yılında İngiltere’de kuruldu ve günümüze kadar binlerce ödülün de sahibi oldu. Aradan geçen yarım aşıra rağmen müziğin sarsılmaz neferi olan grup, sadece günümüzün değil gelmiş geçmiş en çok kazanan müzik grupları sıralamasında yer alır

Marshmello: 79,9 milyon dolar

1992 doğumlu genç DJ, profesyonel olarak Marshmello ismiyle tanılıyor. Kafasına taktığı marşmelov maskesi de bunu destekler nitelikte. İlk olarak Amerikan DJ ikilisi Jack U’nun ve Rus-Alman DJ Zedd’in parçalarını remixleyen DJ, zamanla kendi yeteneklerini geliştirdi ve konserler vermeye başladı. Yakaladığı popüler rüzgar ile belli bir kitlenin sahibi olmuş ve festivallerin aranan yüzü olmuştur.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL