Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Yazar: Emre Teknoloji

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Twitter, tweet olarak adlandırılan anlık mesaj paylaşmaya yarayan ve başkalarının gönderdiği tweetlerle beğenme, paylaşma ve cevap verme gibi çeşitli etkileşimler kurmaya yarayan bir Amerikan sosyal ağ hizmetidir. Sadece siteye giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı oluşturan ve kayıt yaptıran kişilerin tweet atama, retweet yapma ve cevap verme gibi opsiyonları kullanmasına izin verse de siteye üye olmayanlar açık olduğu taktirde tüm gönderileri okuyabilir. Başlangıçta 140 karakter olan tweet yazma sınırı yoğun baskı ve talepten sonra 240 karaktere çıkarılmıştı. Bir kuş logosuna sahip olan Twitter dünyada ve Türkiye’de en çok kullanan sosyal medya sitelerinden birisi. Twitter üzerinden yayılan bilgi ve paylaşımlar diğer sosyal medya sitelerine oranla çok daha hızlı yayılmakta ve çok hızlı reaksiyon göstermekte. Bu bağlamda bakıldığında özellikle adalet arayışında olan insanlar Twitter üzerinden destek arayışına girmekte.

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir
Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

2006 yılında oluşturulduğundan beri birkaç yıl içerisinde dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 sitesi arasına girmiş, 340 milyon gibi dev bir kullanıcı sayısına erişmiş olan platformda her gün milyonlarca arama yapılıyor. Bugün dünyanın tüm devlet başkanlarının ve global markalarının bir Twitter hesabı var. Ancak kullanıcı sayısının bu kadar çok olması, uygun bir kullanıcı adı bulma konusunda zorluk yaşamanıza sebep olabilmekte. Çoğu kullanıcı ilk başta memnun olmadığı bir kullanıcı adı alır ve daha sonra bu kullanıcı adını değiştirmek ister. Bazı siteler buna yalnızca bir kereye mahsus izin verirken, Twitter gibi bazı sitelerde sonsuz değiştirme özelliği bulunur. Siz de bir kullanıcı adını aldınız ve bunu değiştirmek istiyorsanız Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir detaylı olarak ele alacağız.

Twitter kullanıcı adı değiştirmek için ilk önce profilinize giriş yapmanız gerekecektir. Eğer şifrenizi unuttuysanız veya giriş yapmakta zorlanıyorsanız “Şifremi Unuttum” sekmesine tıklayarak buradan yeni bir şifre talep edebilirsiniz. Yeni giriş bilgileriniz e-mail hesabınıza veya kayıt olurken cep telefonu verdiyseniz kısa SMS olarak cep telefonunuza gönderilir.

  • Giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan Daha Fazla seçeneğine ardından Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.
  • Buradan Hesabın sekmesine gelin ve şifrenizi girdikten sonra Enter tuşuna basın.
  • Sağ üst kısımda yer alan kutucukların ilk sırasında kullanıcı adınız yer alır. O kısma tıkladıktan sonra açılan ekrandaki eski kullanıcı adını silerek yeni kullanıcı adı alabilirsiniz.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştiremiyorum Sorunu

Yukarıda bahsettiğimiz Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir yönergelerini takip ettiğiniz halde kullanıcı adını değiştiremediyseniz bunun birkaç muhtemel sebebi olabilir. Eğer hesabınız spamlanıyorsa, internet bağlantınız düşükse veya hesabınız askıya alınmışsa Twitter kullanıcı adını değiştiremeyebilirsiniz. Bunun dışında diğer sebepler arasında desteklenmeyen karakter kullanımı, başka kullanıcılar tarafından kullanılan kullanıcı adı almaya çalışırken de işleminiz başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Twitter kullanıcı adını değiştiremiyorsanız:

  1. Tarayıcınızı güncelleyin.
  2. Tarayıcınızın ön belleğini ve çerezlerini temizleyin.
  3. Tarayıcınızda yer alan eklentileri devre dışı bırakın.
  4. Hesabınızda yer alan üçüncü parti bağlantılardan çıkış yapın.

Sorunlarınızın tüm bunlardan kaynaklanmadığını düşünüyorsanız Twitter resmi destek birimine mail atarak yardım talep edebilirsiniz.

 

İnstagram kullanıcı adınızı değiştirmekte sorun yaşıyorsanız “İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir” adlı makalemize göz atabilirsiniz.

 

Twitter Kullanıcı Adı Ne Sıklıkla Değiştirilir?

Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir sorusuna yanıt bulan kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu da Twitter kullanıcı adı ne sıklıkla değiştirilir? Öncelikle bunun için herhangi bir sınır olduğunu söyleyemeyiz. Yani kullanıcılar istedikleri her zaman yeni bir kullanıcı adı alabilirler. Fakat bunu çok sık yapmak hesabınızın spam olarak algılanmasına sebep olabilir. Bu sebepten bu özelliği en fazla günde bir kez kullanmanız tavsiye edilir. Bunun dışında sadece kullanıcı adı değil görünen isim bilgilerinizi de değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

Etiketler: Twitter


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL