Ülkenin En Güzel Ücretsiz Kamp Alanları

Ülkenin En Güzel Ücretsiz Kamp Alanları

Yazar: Emre Genel

Kamp yapmak muhtemelen dünyanın en güzel outdoor sporlarından aktivitelerinden biri. Bunu güzel yapan yanları ise sınırsız özgürlük, sürprizlere açık olmak ve tabi ki ekonomik tatil imkânı olması. Dünyada 4 mevsimin görüldüğü birkaç ülkeden biri olan Türkiye’nin her yanı doğal güzelliklerle çevrili bir cennet. Ayrıca ülkemizde 50’ye yakın milli park bulunmakta. Devlet tarafından koruma altına alınmış bu yerlerin çoğu ücretsiz kamp alanları yapma fırsatı da sunar. Kamp yapabilmek için herhangi bir mevsim şartı aranmaz. Yani, yazın olduğu kadar kışın da kamp yapabilirsiniz. Merak edenler için ücretsiz kamp alanları isimli makalemizde aklınızdaki soruları giderebileceksiniz.

Adrasan Suluada, Antalya’da yer alan ve turistlerin yoğun ilgisini çeken bir alandır. Adeta Maldivler kadar güzel bir görüntüsü olan adada tatlı su bile yer alıyor. Ücretsiz kamp alanı arıyor ve aynı zamanda yüzebileceğiniz bir plaj istiyorsanız, Suluada gitmekten pişman olmayacağınız bir yer. Adadaki gündüz kalabalığı gözünüzü korkutabilir fakat gece burası oldukça ıssız ve sakindir.

 

1-     Bursa – Baraklı Göleti

Marmara bölgesinin en yeşil şehri olan Bursa’da yer alan, sessiz ve ücra bir yerdir. Genelde hafta sonları dağ köylerinde yaşayan insanların balık tutmak için ziyaret ettiği yerlerden biri. Bursa’nın dağ ilçelerinden biri olan Keles’te yer alır. Ailecek ve arkadaş grubuyla gidebilir ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Kışın gidebilme şansınız da var fakat yollar uzun, dönemeçli ve fazlasıyla karlı olabildiği için dikkat etmenizde fayda var.

 

2-     Antalya – Cennet Koyu

Sadece Antalya’nın değil, tüm Türkiye’nin en meşhur kamp alanlarından birisi. Eğer kendinize ait aracınız yoksa gitmek biraz eziyetli olabilir. Özellikle yaz aylarında sakin bir yer bulmanız da oldukça zor olabilir. Ancak burasının denizi için çok temiz ve sahillerinin harika olduğunu söyleyebiliriz.

 

3-     Marmaris – Çabucak

Marmaris’te tatil yapmak isteyen herkes astronomik ücretler ödemiyor elbette. Burası, Datça’yı Marmaris’e bağlayan karayolunun 20.km’sinde yer alan bir tabiat parkı. Koruma altına alınmış bitki ve hayvan türlerinin yanı sıra, huzur bulabileceğiniz ve akarsuların da yer aldığı eşsiz bir yerdir. Marmaris Çabucak orman kampı yapmak isteyen macera severler arasında popüler bir yerdir.

 

4-     İstanbul – Çilingöz Tabiat Parkı

ücretsiz kamp alanları

İstanbul’da ücretsiz kamp alanı mı arıyorsunuz? Çilingöz sadece çevre ilçelerde ikamet eden kişilerin yoğun olarak ziyaret ettiği, gezilip görülmesi gereken harika bir yer. Burası genelde tatil günleri dolu oluyor ancak hafta içi sessiz ve sakin bir kamp yapabilmek için çok ideal bir yer. En güzeli ise, kamp yapabilmeniz için tek ihtiyacınız olan bir çadır ve temiz su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz lavaboların mevcut olması.

 

5-     Yalova – Delmece Yaylası

ücretsiz kamp alanları

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yer alan, yüksek rakımı sebebiyle yaz aylarında bile geceleri serin olabilen güzel bir kamp alanı. Buraya kamp yapmak isteyenler için belediyenin sunduğu bazı imkânlar bulunuyor. Tabiat parkı içerisinde yer alan bölgenin içinde durgun su ve farklı yaylaları ziyaret edebileceğiniz patikalar da mevcut.

 

Etiketler: istanbul ücretsiz kamp alanları kamp alanları ücretsiz kamp alanları


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL