Tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir

Tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir

Yazar: Emre Teknoloji

Tiktok Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir? 2016 yılından itibaren hayatıma girmiş olan bu mobil uygulama, kısa bir süre sonra dünya genelinde listelerin en üstünü zorlar oldu. Henüz çıkalı 2 yıl olduğundan son 10 yılın en çok indirilen uygulamalarından birisi olarak listelere girmesi de bunu destekler nitelikte. Genç kullanıcıların hayal gücü ile sınırsız içerik üretmenize olanak veren uygulamanın bugün dünya genelinde 500 milyon kullanıcısı var. Bu içerik üretici bir uygulama için müthiş bir rakam. Uygulamanın özel bir amacı yok, daha önce hayatımıza giren Vine videosuna benzer kısa içerikler, müzikli videolar ve kısa prodüksiyonlu eğlenceli şeyler ortaya çıkarmayı amaçlar. Yalnızca çekenleri değil, izleyenleri de eğlendirebilecek bir potansiyeli bulunmakta.

Yazımızın devamında Tiktok kullanıcı adı değiştirme ve diğer bilmeniz gereken tüm detaylara değineceğiz. İşletmeler için de hesap sunan Tiktok uygulaması, çeşitli pazarlama ve reklamlar için de bir potansiyel sunuyor.              Günümüzde en çok kullanılan uygulamalar üzerinden şirket pazarlaması yapmak firmaların en sık tercih ettiği yöntemlerden. Bunun sebebi hem milyonlarca kullanıcıya kolay ulaşılabilir olması hem de ulaşabildiğin kişi sayısını analiz edilebilmesine kesin rakamlarla olanak vermesi. Bunun bir diğer getirisi de diğer reklam unsurlarına oranla çok ekonomik olması.

Uygulamaya ilk kayıt olduğunuzda “kullanıcı adı” olarak belirlediğiniz isim hesabınızın ismi oluyor aynı zamanda. Bu bir dijital kimliktir ve sizden başkası bu ismi alamaz. Daha sonradan bu ismi değiştirebilirsiniz. Tiktok kullanıcı adı değiştirme oldukça basit bir işlemdir. Bunun için takip etmeniz gereken işlem dizisi şu şekildedir:

  • İsmini değiştirmek istediğiniz Tiktok hesabına giriş yapın ve profilinize gelin.
  • Yukarıda yer alan ayarlar sekmesine tıklayarak “Profili düzenle” sekmesine giriş yapın.
  • Burada yer alan eski kullanıcı adınızın yerine yeni kullanıcı adınızı yazın ve “Kaydet” butonuna tıklayın.

Tiktok Kullanıcı Adımı Değiştiremiyorum

Yukarıda anlatılan yolları izleyerek Tiktok kullanıcı adınızı değiştiremiyorsanız bunun oldukça basit bir çözümü var. Bunun muhtemel sebebi uygulamanın size sunduğu süre içerisinde birden fazla kullanıcı adını değiştirmeye çalışmanızdır. Uygulama, kullanıcıların 30 gün içerisinde bir kez kullanıcı ismini değiştirmeye olanak sağlamakta. Bunun başlıca sebebi ise olası spamların önüne geçme. Eğer kullanıcı adınızı değiştiremiyorsanız, son isim değiştirme tarihinizden itibaren 30 gün kadar beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra da kullanıcı adını değiştiremezseniz resmi Tiktok ulaşım adresine bir mail göndermeniz sorunu çözecektir.

Tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir öğrendiğinize göre, yeni Tiktok adınızın akılda kalıcı ve kolay olması daha fazla kullanıcıya daha kolay erişebilmeniz için önemli bir püf noktasıdır. Bu yüzden bu işlemi gerçekleştirmeden önce kendinize iyi bir isim bulmanız ve daha sonra bu işlemleri gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Tiktok hakkında merak ettiğiniz diğer tüm soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Tiktok Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir
Tiktok Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Tiktok Hesabım Askıya Alındı Ne Yapmalıyım?

Tiktok hesabım askıya alındı ve ne yapmalıyım sorusunun cevabını vermeden önce hesabınızın neden askıya alındığını bilmelisiniz. Uygulama, kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin gereksiz ve sık kullanılmasından ötürü yapay zekâ üzerinden bir spam olduğunuzu düşünerek hesabınızı askıya alınır. Örneğin çok fazla yorum yapma, flood atma, videoları beğenme, kısa süre içerisinde birçok hesabı takip etme ve Tiktok kullanıcı adını çok sık değiştirme gibi eylemler bu soruna sebep olmakta. Bu tip durumlardan ötürü hesabınız askıya alındıysa hesabınızın geri alınmasını talep edebilirsiniz.

Tiktok hesabınızın geri alınmasını talep etmek için [email protected] veya [email protected]  adresine; askıya alınan hesabınızın kullanıcı adı, neden askıya alındığı ve talebinizle birlikte bir mail atmanız gerekecektir. Mail attıktan sonra sık sık mail adresinizi kontrol ederek gelecek cevabı takip edebilirsiniz. Burada otomatik bir yanıtlama sistemi yoktur. Mailiniz, uygulamanın destek birimi tarafından kontrol edilir ve değerlendirilir. Bu işlemi yapmadan önce hesabınıza bağlı bir cep telefonu varsa doğrulama kodu talep edebilirsiniz. Bu da Tiktok hesabınızı açabilmeniz için bir başka yöntemdir.

 

 

 

Etiketler: Tiktok tiktok kullanıcı adı tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL