Ulaşım Kartına HES Kodu Nasıl Alınır?

Ulaşım Kartına HES Kodu Nasıl Alınır?

Yazar: Emre Genel

Ulaşım kartına HES kodu nasıl alınır? Ulaşım kartına HES kodu almak zorunlu mu? Konuya ilişkin detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın kaderini derinden etkileyen global Covid-19 salgını, hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Son olarak ulaşım kartlarına entegre edilen HES (Hayat Eve Sığar), 31 Aralık tarihinden itibaren zorunlu hale geleceğe için, ulaşım kartına HES kodu nasıl alınır sorusu merak konusu oldu.

Sistem ana hatlarıyla nasıl işleyecek az çok belli ancak asıl merak edilen nasıl işleyecek olduğu. 65 üstü bireyler veya öğrenciler gibi kendine ait kartı olan kişiler olduğu gibi, klasik kart kullananların sayısı da oldukça fazla. Bu durumda birine ait bir kartı başkasının kullanmayacağının ne garantisi olabilecek merak konusu. Fakat bu gibi işin detaylarını dışarıda tutarsak, bu sağlığımız ve toplum kontrolü açısından gerekli bir uygulama olabilir. Ulaşım artına HES kodu nasıl alınır?

 

Ankara Ulaşım Kartına HES Kodu Alma (Ankarakart Ego HES)

Ulaşım Kartına HES Kodu Nasıl Alınır

Ankarakart HES kodu almak için resmi siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Ancak şu sıralar altyapı çalışmaları devam ettiğinden işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün değil. Düzeltmeler gerçekleştirildikten sonra yazımızı tekrar güncelleyeceğiz.

 

İstanbul Kart HES Kodu Tanımlama

İstanbul kart HES kodu nasıl alınır? Öncelikle İstanbul Kart’ın sitesine giriş yapmanız ve mevcut formu doldurmanız gerekecektir. Forma doğrudan ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz. Burada kendinize ait TCKN, Ad, Soyad ve doğum tarihi gibi bilgilerinizi girdikten sonra, kartınızın üzerinde bulunan numaraları girmelisiniz. Adınıza kayıtlı cep telefonunu girdikten sonra almış olduğunuz HES kodunu girin. Son olarak kullanım sözleşmelerini onayladıktan sonra kaydet butonuna tıklayın ve işleminizi tamamlayın.

 

İzmir Ulaşım Kart HES Kodu (İzmirim Kart HES kodu)

Ulaşım Kartına HES Kodu Nasıl Alınır

İzmirim Kart HES kodu nasıl alınır? Bunun için linke tıklamanız yeterli olacak. Karşınızda çıkan sayfada “İzmirim Kartınıza HES Kodu Kaydetmek İçin Tıklayınız” yazan ibareye tıkladığınızda ilgili sayfaya yönlendirilirsiniz. Eğer daha önce kayıt yapmadıysanız, en solda bulunan “HES Kodu Kaydet” seçeneğine giriş yapın ve burada yer alan bilgileri doldurun. Burada ek olarak sizden bir e-mail adresi de talep edilmekte.

 

Bukart HES Kodu Alma

Bursalıların kullandığı ulaşım kartı Bukart HES kodu nasıl alınır? Bunun için ziyaret etmeniz gereken siteye buradan giriş yapabilirsiniz. Daha sonra da diğer sitelerde olduğu gibi giriş bilgilerinizi ve kart numaranızı girdikten sonra, HES kodu almanızda bir engel yoksa, kartınıza tanımlayabilirsiniz.

 

Antalya kart HES Kodu

Antalya kart HES kodu almak, diğer kartlara göre daha hızlı ve basit. Ancak site içerisinde yer alan “HES Kodu Kaydı işlemi bireysel işlemdir. Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.” İbaresini dikkate almanız gerekir. Bazı kartlarda kartların HES kaydını silebiliyor veya başka kayıt yapabiliyorsunuz. Hızlıca kartınızı HES koduna bağlamak için linke tıklayabilirsiniz.

 

Çanakkale Kentkart HES Kodu

Çanakkale Kentkart HES kodu nasıl alınır? Bunun için yapacağınız işlemler, Antalya Kart HES kodu alma işlemlerine çok benzer. Ayrıca “HES Kodu Kaydı işlemi bireysel işlemdir. Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.” İbaresi burada da geçerli. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formdaki bilgileri doldurun, sözleşmeyi okuyup kabul ettiğiniz beyanı işaretleyin ve “Tanımla” seçeneğine tıkladıktan sonra kaydınızı bitirin.

 

 

Etiketler: hes kodu nasıl alınır istanbulkarta hes kodu ylaşım kartına hes kodu


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL