Facebook’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Yazar: Emre Teknoloji

Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Dünyanın en yoğun kullanılan sosyal ağı Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal ağ şirketi olan Facebook Inc’in piyasaya ilk çıkan aynı zamanda şirketin bugün olduğu duruma gelmesinde önemli bir yeri olan Facebook, Harward üniversitesi öğrencilerinden olan Mark Zuckerberg ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan çok kısa bir süre sonra Amerika’da hızlı bir üne kavuşan site, çok geçmeden dünya genelinde bir popülerliğe kavuştu. Başlarda yalnızca üniversite öğrencilerine hizmet vermeyi amaçlamış ancak bir dünya markasına haline gelmiştir.

Bugün internete erişim sağlayan her türlü cihazlardan giriş yapabileceğiniz Facebook, 13 yaş üzerinde herkesin ücretsiz bir şekilde üye olmasına olanak vermekte. Facebook’a üye olurken neredeyse kimsenin dikkat etmediği şeylerden birisi, kullanıcı adı. Kullanıcı adını sistem size isminiz ve soy ismine göre otomatik olarak verdiği için kullanıcılar bu hususu atlayabilmekte. Ancak kullanıcı adı, sizin kişisel sosyal ağ kimliğiniz görevini görmekte. Milyonlarca insanın Facebook hesabı var bu yüzden neredeyse herkesin isim ve seyisim benzeri olmakta. Bu da insanların birbirini bulabilmesini zorlaştırmakta. Bu durumda Facebook kullanıcı adı büyük bir kolaylık sağlamakta. Facebook’ta birini bulmak istediğinizde, www.facebook.com yazdıktan sonra /kullanıcı adını yazarsanız direk olarak o kişinin profiline erişebilirsiniz. Bunu fark eden kullanıcıların birçoğu daha sonra Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir sorunun cevabını aramakta.

Facebook kullanıcı adını değiştirmek için:

  • Masaüstü web sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan sekmesine tıklayın ve en alt kısımda yer alan Ayarlara tıklayın.
  • Burada açılan sayfada solda bulunan en üst kısımda yer alan Genel sekmesinde yer aldığından emin olun.
  • Açılan sayfa üzerinde ikinci sırada Kullanıcı Adı seçeneğinin sağ kısmında yer alan düzenleye tıklayın.
  • Burada açılan sayfa yeni kullanıcı adınız olacaktır. Sadece yazı, rakam ve “.” İşaretini kullanabilirsiniz.

İsim daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınmış veya desteklenmeyen simgeleri içerirse, kaydet simgesi aktif olmayacak ve yan kısmında bulunan simge kırmızı “x” şeklinde olacaktır. Benzersiz ve uygun bir simge belirlediğinizde simge yeşil bir “✓” işareti olacaktır.

Facebook Kullanıcı Adını Kaç Kez Değiştirebilirim?

7’den 77’ye herkesin kullandığı Facebook kullanıcı adını nasıl değiştirebilirim öğrendiniz. Peki Facebook kullanıcı adını kaç kez değiştirebilirsiniz? Kullanıcı adını değiştirmeden önce iyi karar vermeniz gerekir. Çünkü bu özelliği çok sık kullanamazsınız. Facebook kullanıcı adınızı yılda sadece bir kere değiştirmenize izin verir. Diğer kullanıcıların görüntüleyebildiği Facebook ismini toplamda 5 kere değiştirebilirsiniz. Bu isim diğer, diğer kullanıcıların arama yaparak sizi bulabileceği ve aynı zamanda yaptığınız paylaşımlarda görüntüleyebileceği isimdir.

Facebook adınızın ünlü bir kişiyi taklit etmesi veya gerçek adınızın dışında olması kullanım koşullarına aykırı kabul edilebilir. Bu tip durumda iki tür sorunla karşılaşabilmeniz mümkündür. Bunlardan birisi kimlik doğrulaması yapmanız. Kimlik doğrulaması için isminizin soy isminizin bulunduğu kimlik fotoğrafını sisteme yüklemeniz gerekecektir. Diğer durumda ise hesabınız kapatılır. Kapatılan Facebook hesapları hiçbir durumdan ötürü açılmayacağı için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Facebook Ayarlarımı Nasıl Bulabilirim?

Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirebilirim sorusuna yanıt arayan kişilerin arama yaptığı diğer konular Facebook ayarlarımı nasıl bulabilirim. Facebook’ta kullanıcı adınız dışında yan isminizi kullanım koşullarının izin verdiği doğrultuda istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Facebook’ta paylaşımlarınızı ve fotoğraflarınızı kimin görebileceği, kimlerin sizi arama yaparak bulabileceği, arkadaş listeniz veya ortak arkadaşlarınız gibi tüm ayarları yapabilirsiniz. Andorid veya iOS işletim sistemi destekli uygulamalar ve masaüstü web sitesi üzerinden tüm bu ayarları sağ üst kısımda bulunan ayarlar sekmesine giriş yaparak yapabilirsiniz.

Eğer İnstagram kullanıcı adınızı değiştirmekte problem yaşıyorsanız buraya tıklayarak ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Etiketler: Facebook facebook kullanıcı adı değiştirme facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL