İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir

İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir

Yazar: Emre Teknoloji

İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

İnstagram 2010 yılında hayatıma dahil olduğundan beri küçük büyük demeden hemen herkesin kullandığı popüler bir uygulama haline geldi. İlk çıktığı günden beri çok fazla değişikliğe uğramayan uygulama Facebook tarafından satın alındıktan sonra ayarlarında bir dizi değişikliklere uğradı. Bu değişikliklerden sonra İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir, bu ve aklınıza gelebilecek diğer konular üzerine ayrıntılı bir yazı ele alacağız. Kullanıcıların birçoğu farklı sebeplerden ötürü kullanıcı adını değiştirmek istemekte. Bu sebepler genelde sayfa adı yapma, yenilik arayışına girme veya kimlik gizleme gibi sebeplere bağlı olarak yapılabilmekte.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir? İnstagram yalnızca videolarınıza ve fotoğraflarınıza filtre, efekt ve benzeri eklentiler yayınlayıp paylaşım yapabileceğiniz bir siteden çok daha fazlasıdır. Her şeyden önce günümüzde sosyal statünün en büyük göstergelerinden biri bu mecralar üzerinde paylaşılan fotoğraflardır. İnstagram kullanan insanların sayısı dünya genelinde 800 milyonken, Türkiye en çok İnstagram kullanan ülkeler sıralamasında 38 milyon kullanıcıyla 9. Sırada yer almakta. İnstagram kullanıcı adı, uygulamadaki kimliğiniz halini alır ve sizden başka hiçbir kullanıcı bu kullanıcı adını alamaz. Ayrıca arama kısmına kullanıcı adını giren diğer kullanıcılar sizin profilinize erişebilir. Bu yüzden kullanıcı adının eşsiz ve güzel olması ayrı bir öneme sahiptir.

İnstagram kullanıcı adını değiştirmek için:

  • İlk olarak kullanıcı değiştirmek istediğiniz hesabınıza giriş yapın.
  • Yukarıda yer alan Profil sekmesine tıklayın.
  • Daha sonra Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • İkinci satırda yer alan kullanıcı adı bölgesindeki eski adınızı silin ve yeni kullanıcı adınızı girin.
  • Eğer sizden başka birisi bu kullanıcı adını almışsa, aynı adı alamazsınız.
İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir
İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

İnstagram Kullanıcı Adımı Neden Değiştiremiyorum

İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir detaylı olarak ele aldık. Ancak bu işlemleri uyguladığınız halde kullanıcı adını değiştiremiyorsanız bunun muhtemel sebebi bu özelliği çok sık kullanıyor olmanızdır. İnstagram Facebook tarafından satın alındıktan sonra katı kullanım şartları İnstagram uygulamasına da getirildi. Kullanıcı adınızı değiştirmek istediğinizde hata mesajı alıyorsanız, 14 gün içerisinde bu işlemi ikinci kez yapmaya çalıştırmanızdan ötürü olabilir. İsim değişikliği yaptıktan sonraki 14 gün içerisinde isim değiştirmek istediğinizde eski kullanıcı adını görmeye devam ederseniz uygulamayı kapatıp tekrar açmanız halinde isminizin değiştiğini göreceksiniz.

Bu sorun devam ettiği sürece kullanıcıların internet sitelerinde en çok arattırdığı soruların başında İnstagram kullanıcı adımı neden değiştiremiyorum sorusunun cevabını arıyor. Bu durumda ilk olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamanın ön belleğini silerek giriş yapabilir ve yukarıdaki işlemleri tekrarlayabilirsiniz. Bu işlemi yapamadıysanız ya da yapmış olduğunuz halde sorunu çözemediyseniz ilk olarak uygulamayı komple telefonundan silmeyi ve tekrar yüklemeyi denemelisiniz.

Bu sorunların hiçbirini yaşamadığınız halde kullanıcı adınızı değiştiremiyorsanız, izin verilen karakterlerin dışındaki bir simgeyi kullanıcı adınızda kullanmayı deniyor olabilir ya da başkası tarafından alınmış ancak daha sonra dondurulmuş bir hesabın kullanıcı adını almaya çalışıyor olabilirsiniz.

Tiktok Kullanıcı adınızı değiştirmekte problem yaşıyorsanız buraya tıklayarak ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Kapatılan Hesapların Kullanıcı Adı Alınır mı

Eğer almaya çalıştığınız kullanıcı adında hata alıyor, ancak bu kullanıcı ismine ait bir hesap bulamıyorsanız muhtemelen bu hesap dondurulmuştur. Peki kapatılan hesapların kullanıcı adı alınır mı? Kapatılan hesap tekrar aktif hale getirilip hesap kalıcı olarak silinmediği taktirde kapatılan hesapların kullanıcı adını alamazsınız. Kendinize ait bir hesaba erişim yapamıyorsanız İnstagram resmi iletişim adresine mail atarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler: İnstagram


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL