DC’nin Gelmiş Geçmiş En Kötü Karakterleri – DC Evreni

DC’nin Gelmiş Geçmiş En Kötü Karakterleri – DC Evreni

Yazar: Emre Karikatürler

Çizgi roman dünyasının en büyük iki devinden biri olan DC, Marvel’dan farklı olarak kötüleriyle de ünlenmiş bir evrene sahip. Çok uzun yıllardan beri hayatımızda var olan bu çizgi roman yaratıcıları, son 50 yıldır film sektöründe de varlık göstermeye çalıştılar. Uzun yıllar boyunca görmezden gelinmişlerdi ancak son 20 yıldaki ısrarlı çabaları sonunda çaba getirdi. Bugün dünyanın en çok takip edilen filmlerini onlar yapıyor. Peki henüz birçoğunu filmlerde dahi göremediğimiz DC’nin gelmiş geçmiş en kötü karakterleri hakkında neler biliyorsunuz? Listemizde sınırları zorlayacak seviyede güçlü kötüleri aldık. Sıralamayı yukarıdan aşağı yaptık ve en güçlüsünü en sona bıraktık. İşte DC’nin gelmiş geçmiş en kötü karakterleri:

 

10. Krona

Milyarlarca yıl önce Krona, çoklu evrenin kökenini bulmaya çalışan bir OAn bilim adamıydı. Evrenin Koruyucularına göre, çoklu evrenin gerçek yaratılışı asla bilinçli gözlerle görülmemelidir. Muhafızlar, vücudunu saf enerjiye dönüştürerek ve onu kozmosa saçarak Krona’yı cezalandırdı. Krona, Neron’un yardımıyla kendini yeniden bir araya getirmeyi başardı ve Muhafızlardan intikam alma yetkisine sahip oldu. Krona ölümsüz ve yenilmezdir ve kendisine karşı kurulmuş hemen hemen tüm güçleri ortadan kaldıracak kadar güçlüdür.

 

9. Neron

DC Evreninde saf bir kötülük olarak sınıflandırılmış birkaç varlık varken, burada hala Neron gibi varlıklarımız var. Neron, ayartıcı olduğunu bildiğimiz baştan çıkarıcı bir kötülüktür ve bir kişiye sadece küçük bir şey yaparsa kalbinin arzusunu verecektir. Bu şey basmakalıp ve sıradan ve masum görülebilir.   Neron son derece güçlüdür ve Alan Scott (The Golden Age Green Lantern) ve ilk Mongul gibi düşmanları gücünün bir kısmıyla kolayca ortadan kaldırabilir ve yenebilir. Neron, yıkımdan çok evrensel bir yozlaşma gücünü temsil ediyor.

 

8. Mordru

Karanlık efendi Mordru’nun asla doğmadığını ve asla ölemeyeceğini söyleyen hikayeler var. O, ancak gömülmekle hapsedildiğinde yenilebilecek son derece güçlü bir büyücüdür.

Günümüzde, baş düşmanı Hector Hall kılığında Doctor Fate’dir. Hall ve sihirbaz Nabu’nun hayaleti arasında, Mordru’yu yenmek için tüm Lord of Order sihrini kullandılar ve ona, ne kadar güçlü olursa olsun, Adalet Ligi’nin mirasına karşı asla ve asla kazanamayacağını gösterdiler.

 

7. Perpetua

DC evreninin en kötü ve ölümsüz kahramanlarından biri Perpetua’dır. Kısa süre önce DC Comic’in bilinen kahramanlarından Monitör ve Mobius’un yaratıcısı olduğunu öğrendiğimiz tanrısal karakter. 20 milyar yıl önce daha büyük tüm evrende yeni yaşam sistemleri yaratmak için Kaynak tarafından gönderilmişti. Amacına ulaşıldığında, erkek ve kız kardeşleriyle savaşmak için süper yırtıcılardan oluşan bir ordu yarattı.

 

6. Imperiex Prime

Imperiex Prime, bu dünyada milyonlarca ölüme ve evrende milyarlarca ölüme veya ölüme neden oldu. Imperiex ile savaşarak ölenler arasında Aquaman, Kraliçe Hippolyta, Guy Gardner ve Lois Lane’in Babası vardı (hepsi şu ya da bu nedenle hayata döndürüldü).

 

5. Bay Mxyzptlk

Bay Mxyzptlk, Süpermen’i neredeyse her doksan günde bir sinirlendiren bir imparator. 5. Boyutta sıkılıyor ve biraz eğlenmek için buraya gelmesi gerekiyor. Gerçeği neredeyse uygun gördüğü her şekilde değiştirebilir. Onun Süpermen’i farklı şekillerde ve hayvanlarda yaptığını gördük. Bununla birlikte, sonunda, Süpermen genellikle adını tersten söylemesi için onu kandırır ve eve geri döner.

Birkaç yıl önce, DC “İmparator Joker” adlı bir hikâye ile geldi. Mxyzptlk gerçekten sıkıldığı için, Joker’e neredeyse sonsuz küçük bir güç verirse ne olacağını görmek istedi. Joker, Mxyzptlk’i gücünün yaklaşık% 99’unu vermesi için kandırdı. Joker, gücüyle yaşam, ölüm, diriliş üzerinde güce sahipti ve şimdiye kadar var olan her şeye neredeyse bir son veriyordu.

 

4. Doomsday

Evrendeki en güçlü ve durdurulamaz ölümsüz varlıklardan biri, Süpermen’in canını almasıyla ünlü canavar olan Doomsday’dır . Bir ölüm makinesine dönüşene kadar zorlu ortamlarda defalarca yok edilen bir bilim deneyi, canavar hapishanesinden kaçtı ve ardından galaksi çapında teröre neden oldu.

Dünya’ya gelen Kıyamet, yalnızca Süpermen ona karşı durana kadar Adalet Ligi ile savaştı. Çelik Adam, her ikisi de birbiriyle savaşa girene kadar canavarla vücudundaki her şeyle savaştı. Bununla birlikte, Süpermen gibi, geri döndü. Kıyamet Günü’nü tehlikeli yapan şey ise, her yenilgiden sonra daha çok kuvvetlenerek gelmesi.

 

3. Trigon

O, binlerce boyutu fetheden ve başka bir boyuttan gelen bir iblis. Milyonlarca canlıyı öldürdü ve on altı yaşında annesini öldürdü. Acımasız, kalpsiz ve deli. Trigon saf kötülüktür ve sözüm ona çok güçlü bir varlıktır. Ölümsüz, süper güçlü, boyut değiştiren, enerji kullanımı, kötü değişen gerçeklik parçası. O her şeyi bilen. Ne zaman ortaya çıksa, onu durdurmak için JLA, JSA, Teen Titans … Onu durdurabilmek için birçok süper kahramanın güçlerini birleştirmesi gerektirir.

 

2. Anti-Monitör

Her şeyi yok etmeye kararlı başka bir karanlık güç ise Anti-Monitör’dür. Çoklu evrenin kendisinden oluşan Anti-Monitor, bir bütün olarak çoklu evrenin en güçlü ölümsüzlerinden biridir. Over-Monitor tarafından yaratılan Anti-Monitor, yaratıcısı tarafından çoklu evrenin yaşam enerjisini ve yaşam formlarını incelemek için gönderilen bir araştırmanın yarısıdır, diğer yarısı Monitördür

Bu ikisi, “Three Stooges Coconut Knocking” sesi gibi birbirlerini yere sermeden önce bir milyon yıl boyunca birbirleriyle savaştılar. Her halükârda, 9 milyar yıldan fazla bir süredir hizmet dışı kaldılar. Anti-Monitor uyandığında, orijinal DC Multiverse’yi yok etmeye başladı.

Anti-Monitor’un neden olduğu en büyük iki ölüm / zayiat, orijinal Supergirl ve Silver-Age Flash olan Barry Allen idi. Onun neden olduğu ” Sonsuz Dünyalarda Kriz ” sonucunda ölen bir sürü başka kahraman ve kötü adam var.

 

1. Darkseid

DC’nin gelmiş geçmiş en kötü karakterleri listemizin birinci sırasında yer alan Darkseid, Jack Kirby tarafından yaratıldı. Marvel’ın Thanos karakterine çok benzediğini düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz. Thanos tam olarak Darkseid’in bir kopyası. Ancak Darkseid’in ondan çok daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Darkseid’in en büyük amacı, evrendeki tüm özgür iradeyi yok etmek ve kendi hükümdarlığını ilan etmek. Evrendeki her varlığı manipüle etme yeteneği, istediği zaman istediği yerde olabilmek gibi tanrısal özelliklere sahip. Tek amacı, tüm evreni yok etmek. En büyük silahlarından biri, gözlerinden yaydığı omega ışınları. Güç seviyesi Süpermen’den bile üstün.

Darkseid, Apokolips’i demir yumrukla yönetir ve altlarındaki herkesin hayatını perişan etmekten başka hiçbir şey yapmayan elit gücü dışında, gezegenin tüm nüfusunu sefalet içinde tutmayı amaçlar.

 

Etiketler: dc en kötü karakterleri dc en kötüler en kötü çizgi roman karakterleri


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL