Whatsapp’ı Android’den iPhone’a aktarma

Whatsapp’ı Android’den iPhone’a aktarma

Yazar: Emre Android Apple & iOS

Eğer yakın zamanda android işletim sistemine sahip telefonunuzu İOS işletim sistemine sahip bir telefonla değiştirdiyseniz Whatsapp’ı android’den İphone’a aktarma konusunu araştırmışsınızdır. İphone günümüzde en çok tercih edilen ve popüler olan telefon markalarından biridir ve yüksek teknik özellikleriyle kullanması zevkli olan telefonlardan biridir.

Whatsapp uygulaması artık herkesin günlük olarak mesajlaştığı bir uygulamadır ve dünya üzerinde 1 milyardan fazla izlenmeye sahiptir. Whatsapp üzerinde çok fazla veri ve yazışma depolanabilir ve bunlar genellikle önemlidir. Saklanması gereken bu verilerin telefon değişikliği yapıldığında yeni telefona aktarılması gerekir.

E Posta Yolu ile Aktarma İşlemi

Whatsapp’ı Android’den İphone’a aktarma işlemi için ilk ve genellikle tercih edilen yöntem e posta ile aktarma işlemidir. Bu yöntem oldukça kolay bir yoldur ve teknolojiyle arası olmayan kişilere bile hitap etmektedir. Yapılması gereken tek şey eski telefonunuzda Whatsapp uygulamasına giriş yapmak ve mesajlarınızı yedeklemektir.

İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Ardından ayarlar bölümünden Sohbetler, ardından Sohbet geçmişi ve son olarak Sohbeti e-postala seçeneğine gitmeniz gerekir. Burada tüm sohbetleriniz yer alacaktır. Göndermek istediğiniz sohbetleri İphone cihazınızda kullanacağınız mail adresinize gönderin. Bu işlemden sonra Whatsapp uygulamasını android cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Yeni cihazınızda sohbetleri gönderdiğiniz mail adresinizi açmanız gerekmektedir. Ardından Whatsapp uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Whatsapp uygulamasını indirdikten sonra mesajlarınız için “Geri Yükle” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneği seçtikten sonra mesajlarınız otomatik olarak yeni telefonunuza gelecektir.

Whatsapp'ı Android'den İphone'a Aktarma
Whatsapp’ı Android’den İphone’a Aktarma

“Whatsapp Transfer Plus” Uygulaması ile Aktarma İşlemi

Bu yöntem sizin için daha kullanışlı olabilir. Whatsapp mesajlarınızı aktarma işlemi söz konusu olduğunda pek çok kişi bu yöntemi tercih etmektedir. Bu seçeneği kullanmak isterseniz ilk yapmanız gereken şey Mobiledic Whatsapp Transfer Plus isimli uygulamayı indirmektir. Bu uygulamanın amacı Whatsapp mesajlarını yedeklemektir. Bu uygulama sadece belirtilen işlem için değil, tüm cihazlar arasında mesajlarınızı taşımak için kullanılabilir. Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra iki cihazınızı da bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra programı açtığınızda iki cihazınızda görünür durumda olacaktır. Uygulamada bulunan “Aktar” butonuna tıkladıktan sonra kısa süre içerisinde işleminiz gerçekleşecektir.

Etiketler: iphone telefon aktarma whatsapp whatsapp mesajlarını aktarma


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL