CS:GO Ağına Bağlanıyor Hatası Çözümü

CS:GO Ağına Bağlanıyor Hatası Çözümü

Yazar: Emre CS:GO Oyun

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri olan CS: GO, Steam’e ait köklü bir oyundur. Ne yazık ki oyunun bütün popülerliğine rağmen oyuncuları isyan ettiren bir dizi problem tamamen çözülebilmiş değil. Çoğu zaman kullanıcılardan ötürü gerçekleşen bu hatalar kimi zaman da oyunun kendisinden kaynaklanıyor. Bu sorunların başında CS: GO ağına bağlanıyor hatası gelmekte. Neyse ki sizin için kapsamlı bir rehber hazırladık.

CS: GO ağına bağlanıyor hatası çözümü için DriverFix’i öneririz: Bu yazılım, sürücülerinizi çalışır durumda tutacak ve böylece sizi yaygın bilgisayar hatalarından ve donanım arızalarından koruyacaktır. Şimdi tüm sürücülerinizi 3 kolay adımda kontrol edin:

 1. DriverFix’i indirin (resmi sayfası)
 2. Uygulamayı bilgisayarınıza kurun.
 3. Tüm sorunlu sürücüleri bulmak için Taramayı Başlat’ı tıklayın.
 4. Yeni sürümler almak ve sistem arızalarını önlemek için Sürücüleri Güncelle’ye tıklayın.

Counter-Strike: Global Offensive , Windows için en iyi çok oyunculu blasterler arasındadır. Ancak, sunucu bağlantı sorunlarına karşı kırılgan bir yapısı var.

Counter-Strike sunucuya bağlanmadığında, Matchmaking Failed veya VAC Disconnect hata mesajı açılabilir. Sonuç olarak, oyuncular bu tür hatalar ortaya çıktığında çevrimiçi CS: GO oynayamazlar. Counter: Global Offensive için benzer bir sunucu bağlantı hatası alıyorsanız, bunun için bu olası çözümlerden bazılarına göz atın.

Geldik CS: GO sunucu bağlanma hatası nasıl düzeltilir sorusuna.

İlk olarak bir hata olup olmadığına bakmadan önce Counter-Strike sunucusu kapalı mı kontrol etmek gerekir. Sunucunun genel bir soruna sahip olduğu düşünülebilir. Emin olmak için Downdetector’u açın ve sunucunun kapalı olup olmadığına bakın.

Ön Belleği Doğrulayın

CS: GO sunucu hatalarını çözmek için ilk olarak Steam’den destek almakta fayda var. Bunun için izleyeceğiniz yol şu olacak:

 • Steam uygulamasını açın
 • Üst kısımdaki Kitaplık sekmesine gelin.
 • CS: GO’yu bulun ve sağ tıklayarak Özellikler’e tıklayın.
 • Local Drivers (yerel dosyalar) sekmesini seçin
 • Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula’ya tıklayın.

Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı kapatın

Bilgisayarın dış kaynaklı tehditleri ortadan kaldırmak için hizmet veren Windows Defender, bazen CS: GO Bağlantı Hatalarına yol açabilir.

Bunu çözmek için ilk olarak Windows Defender Güvenlik Duvarını (Windows + S) Açın (Denetim masasından veya Başlat > Arama Çubuğu şeklinde değiriş yapabilirsiniz.

Buradan Defender’ı bulun ve üzerine tıklayarak kapatın.

Tamam seçeneğine tıklayın ve çıkın.

 Anti Virüs Programlarını Kapatın

Bilgisayarınızı koruma altına alan anti virüs programları, pek çok oyunda bağlantı sorununa sebep olabilir. CS: GO Ağına Bağlanamıyor hatası çözümü için kapama seçeneğini değerlendirmeniz de fayda var. Bunun için tek yapmanız gereken sağ alt köşede arka planda açık olan uygulamaların üzerine saü tıklamak ve kapatmak olacak. Şimdi tekrar giriş yapmayı deneyin ve hata devam ediyorsa bir sonraki seçeneği deneyin.

5. Steam hizmetini onarın

Steam uygulaması bazı sebeplere bağlı olarak hasar görmüş olabilir. Bu da çeşitli sunucu bağlantıları hatasına yol açabilir. CS: GO Ağ Hatası için bir de Steam’i onarmayı deneyebilirsiniz. Ancak öncesinde uygulamanın kapalı olduğuna emin olun.

Klavyeden Windows + R tuşlarına basın.

Açılan sekmeye “C:Program Files (x86) SteambinSteamService.exe” komutunu girin veya yapıştırın.

Onarım tamamlandıktan sonra “OK” seçeneğine tıklayın.

Steam’i varsayılan Program Dosyaları dizinine kurmamış kullanıcıların bu komutta SteamService.exe dosya yolunu değiştirmesi gerekeceğini unutmayın.

6. Google DNS sunucusuna geçin

Google DNS sunucusuna geçiş, CS: GO sunucu hatalarını çözebilir. Bunun için aşağıdaki seçenekleri takip edin

 • Başlat, Çalıştır seçeneğine gelin ve Ncpa.cpl komutu yazarak Enter’a basın.
 • Özelliklere sağ tıklayın.
 • WiFi Özelliklerine çift tıklayın.
 • Aşağıda tercih edilen DNS sunucularına 8.8.8.8 girin, altındakine 8.8.4.4. numaralarını girin.
  Uygula seçeneğine tıklayın ve kapatın.

7. Modemi Yeniden Başlatın

Modeli tekrar açıp kapatmak, anahtarların yenilenmesini sağlayacaktır. Eğer tüm bu seçenekler sorunun çözümüne yardımcı olmadıysa, modeminizin fişini 5 dk boyunca çıkarın ve yeniden takın.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL