Minecraft Dungeons Oyun İncelemesi

Minecraft Dungeons Oyun İncelemesi

Yazar: Emre Oyun

Minecraft Dungeons oyun incelemesi ile oyun moduna eklenen yeni eklentiler, grafikler ve çok daha fazlası hakkında gözlemlerimize yer verdik.

Dünyanın en çok oynanan oyun serilerinden biri olan Minecraft, Dungeons ile yeni bir sürüm ile piyasaya çıktığında herkeste heyecan uyandırdı. Oyun hem bugüne kadar var olan oyun temellerine bağlı kaldı hem de yeni bir tema kazandı. Başlarda Diablo mu oynuyorsunuz yoksa Minecraft mı emin olamıyorsunuz. Oyun mekanikleri için aynı şeyi söylemek mümkün değil ebette ancak eğlenceli dövüş ve yağmalar durumu değiştiriyor.

Minecraft kasıtlı bir piksel görünümüne sahip olduğu halde kalitesini oyuna yansıtmayı başarabilmiş durumda. Bu akıl ermeyecek bir başarı. Ancak Minecraf Dungeons incelemesi için şunu söyleyebiliriz ki bugüne kadar en eğlenceli oyun modu olmuş. Klasik oyundaki sürüngenler, yerlerini zombilere bırakmış. Oyunda karşınıza çıkan mağara ve zindanlar harika bir şekilde yapılmış. Buna ek olarak lavlardan yayılan ısı efektleri gibi gözünüze hoş gelebilecek yeni eklentiler mevcut. Oyun temasındaki grafiklerin ışıklandırması ve ses efektlerinin harika olduğunu söyleyebiliriz. Müzik, oyunda gelişen durumlara göre farklılık göstermekte.

Oyun grafiklerine gelince, sistem gereksinimlerinin en az GTX 1080 olması gerektiğini göz önüne aldığımızda işin hakkını vermişler. Oyun, otomatik olarak bilgisayarınızda bir optimizasyon salıyor.144 Hz yenileme hızına sahip bir monitörde 120 fps’e kadar kare hızı alabiliyorsunuz.

İyi Aile Eğlencesi

Minecraft Dungeons oyununa ilk başladığınızda, devasa bir seçenek ile heyecanlanıyorsunuz. İlk silahlarınız yakın menzilli dövüş ve uzun menzilli saldırı silahı. Avcı yeteneğinizi arttırmak için bonuslarınızla okçuluk yeteneğinizi arttırabilirsiniz. Karakterinize farklı saldırı veya savunma efektleriyle üç eseri yerleştirebilirsiniz, bu da işleri aşırı karmaşık hale getirmeden savaşta yeteneklerinizi genişletmek için yeterlidir. Ayrıca eserlerle arayabileceğiniz kurtlar, lamalar ve diğer yaratıklar da var ve zombiler gibi düzinelerce alt seviyeli düşman tarafından aceleye getirildiğinde ve desteğe ihtiyaç duyduğunuzda büyük bir fark yaratabilirler.

Kolaylıktan bahsetmişken, Minecraft Dungeons’ı ilk oynamaya başladığınızda biraz zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ama seviye arttıkça oyun zorlaşmasına rağmen alışıyorsunuz ve oyun daha eğlenceli bir hale geliyor. Elbette oyun sonunda bir boss sizi bekliyor olacak.

Çok Oyunculu Seçenekler

Temelde tüm ganimet tabanlı tarayıcılarda olduğu gibi, Minecraft Dungeons arkadaşlarla oynamak çok daha eğlenceli. Çevrimiçi çok oyunculu modda dört oyuncuya kadar oynayabiliyorsunuz.

Minecraft Dungeons’ı yenmek, oyunu yendiğiniz karakter için daha yüksek bir zorluk seviyesinin kilidini açar ve her görev için gücünüze bağlı olarak daha ayrıntılı zorluk dereceleri bulunur. Örneğin, başlangıçta belirlenen varsayılan zorlukta, bireysel seviyelerde birkaç kademe yukarı veya aşağı hareket edebilirsiniz, ancak oyunu geçmek, görev başına dereceli zorluklarla daha yüksek bir zorluk seviyesinin kilidini açar. Bu, hızlı bir deneyim oluşturmak için bazı düşmanları ezip geçmek istiyorsanız zorluğu azaltabileceğiniz anlamına gelir veya daha sert düşmanları öldürerek daha fazla deneyim ve daha iyi ganimet kazanmak için onu hızlandırabilirsiniz.

Ganimet ver

Muhtemelen bir zindan tarayıcıdaki en önemli mekanik, ganimettir ve Minecraft Dungeons’ta bol miktarda var. Seviyeler, keşfetmeyi teşvik etmek için tasarlanmıştır ve alışılmışın dışına çıkarsanız, genellikle para, sandık ve hatta gizli seviyelerin kilidini açan haritalarla ödüllendirilirsiniz. Bazı sandıklar ve alanlar oldukça akıllıca gizlenmiş, ancak gizlilik mekanikleri biraz tutarsız.

Ganimet sisteminde şaşırtıcı olan şey, bir işçiliği sisteminden yoksun olmasıydı, ancak bunun tamamen bu konsept etrafında inşa edilmiş bir oyunun bir parçası olması.

 Sonuç

Minecraft Dungeons, basit ama kendini ispatlamış bir oyun. Minecraft Dungeons oyun incelemesi sonucunda tam not verdiğimizi söyleyebiliriz. Oyun klasik temasının üzerine yepyeni bir macera koymayı başarmış. Tatlı oyun karakterlerinin yanında zombiler, lavlar ve diğerleri. Oyun hala çok çekici, çok eğlenceli ve ailecek oynayabileceğiniz kadar güzel. Tonlarca ganimet, açığa çıkarılacak gizli alanlar ve giderek daha agresif zorluk seviyeleri ile Minecraft Dungeons, nispeten kısa altı ila sekiz saatlik hikaye modunun ötesinde makul miktarda tekrar oynanabilirliğe sahiptir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL