Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Emre Genel Nasıl Yapılır?

Şüphesiz evin en çok zaman geçirilen yeri salonlardır. Gün gelir yalnız, gün gelir sevdiklerimizle salonda oldukça keyifli zamanlar geçirebilirler. Bu nedenle çoğu insan salonun daha şık ve göze güzel görünür olmasını talep eder. Bu durumda salon dekorasyon fikirleri devreye girmektedir. Siz de yapacağınız ufak dokunuşlarla salonunuzu daha yaşanabilir, kullanışlı ve güzel hale getirebilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri, oldukça ucuz eşyalarla salona küçük dokunuşlar yapmayı kapsar. Bilindiği üzere günümüzde mobilyalar oldukça pahalı olduğundan birçok kişi bu salon dekorasyon fikirleri konusuna yönelmektedir. İşte o fikirler:

Duvar Kağıtları Kullanın

Eğer salonunuzun duvarlarından memnun değilseniz ve badana size çok zahmetli veya pahalı geliyorsa, mobilyalarınıza uygun duvar kağıtları kullanarak siz de salonunuza yeni bir dokunuş getirebilirsiniz. Duvarlarınızı duvar kağıdıyla kaplamak hem daha ucuzdur hem de gün gelir de vazgeçerseniz kolayca kurtulabileceğinizden oldukça mantıklıdır.

Zıt Renkleri Salonunuza Taşıyın

Zıt renkler genel kanının aksine birbirine uyumludur ve göze hoş görünürler. Örneğin salonunuza siyah ve beyaz tonlarının hakim olması, birbirine yakın renkler olan siyah ve gri renklerin hakim olmasından daha hoş görünecektir. Örneğin mobilyalarınız siyah tonlardaysa duvarlarınızı ya da kitaplığınızı beyaz seçebilirsiniz.

Mavi Rengi Sık Sık Kullanın

Mavi renk genel olarak enerjiyi arttırır ve daha pozitif bir gün geçirmenizi sağlar. Mavi rengin yanında gayet uyumlu olan bebek sarısı tonlarını ekleyebilirsiniz. Böylece daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Dekoratif Ürünler Kullanın

Salon dekorasyonunun en önemli noktalarından biri de dekoratif ürünler kullanmaktır. Bir biblo, renkli veya taşlı mumluklar, dekoratif kırlent kılıfları evinize çok farklı hava katabilir. Siz de bu ürünlerle daha dekoratif bir salona sahip olabilirsiniz.

Kitaplıkları ve Televizyon Ünitelerini Unutmayın

Son yıllarda moda olan kitaplıklar ve televizyon üniteleri, iyi ki hayatımızda dedirten cinsten. Televizyonunuz için bir televizyon ünitesi edinebilirsiniz. Bu üniteleri kitaplıklarıyla hem kullanışlıdır hem de birçok yerden tasarruf etmenizi sağlar. Üstelik oldukça dekoratiftir de. Televizyon ünitesine çeşitli dekoratif eşyaları dizerek oldukça hoş bir görüntü yaratabilirsiniz. Kitaplıklar da hem kitaplarınızı dizince hoş görünür hem de ortalığın daha derli toplu görünmesini sağlar.

 

“Akıllı Telefonlarda İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?” konulu makalemizi okumak için buraya tıklayınız.

Etiketler: dekorasyon fikirleri salon dekorasyon fikirleri salon dekorasyon yöntemleri salon dekorasyonu


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL